Jak dovézt auto z Německa po vlastní ose

jak dovézt auto z Německa

Při dovozu aut z Německa (a dovozu aut ze zahraničí obecně) se často můžete potkat se spoustou komplikací, na které je dobré být připraveni. Rozhodli jsme se napsat článek, který vás celým procesem individuálního dovozu aut z Německa bod po bodu provede a seznámí vás s možnými riziky. Chápeme, že vám při čtení mohou vyvstanout další otázky a nebojte se nám proto napsat. Pokud se svým dovozem nespěcháte, můžete počkat na další díly, kde budeme různé fáze rozpitvávat detailněji. Přejeme příjemné čtení.

Jak dovézt auto z Německa, postup pro rok 2020:

 1. Důvěřuj, ale prověřuj

Obor prodeje ojetých aut nenabyl špatné pověsti jen tak pro nic za nic. Bohužel. Při koupi ojetiny je tedy spoustu věcí, na které si dejte pozor. Určitě si prověřte, nakolik je prodejce solidní. Pro spoustu lidí je pravidlem, že nejspolehlivější jsou značkoví dealeři a mnoho let zavedené rodinné autobazary, ale i mezi nimi se najdou ti, co se dopouštějí nečestného jednání. Naštěstí se taková pověst brzy rozkřikne, a proto je dobré mít při koupi automobilu někoho, kdo se na daném trhu vyzná.

Pozor si dejte: Na různé překupníky a soukromé osoby.

Dovoz luxusního auta z Německa

 2. Kdo dřív přijde, ten dřív mele (řídí)

Výhodná nabídka zmizí do pár dní (i hodin). Je proto důležité, rozhodnout se co nejdříve a auto si zarezervovat. Pokud využíváte služeb dovozové firmy, můžete mít výhodu, neboť její zaměstnanci často s danými prodejci pravidelně komunikují, znají se osobně, a proto jim spíše zvednou telefon, třeba i v hektických chvílích.

Pozor si dejte: Na to, aby vám výhodná koupě prostě neutekla.

Bonus k bodu 2: Pozor na Super-výhodné nabídky

Čas od času se na trhu objeví auto za “bezkonkurenční cenu”, která je řádově mnohem níže, než se cena za stejné auto běžně pohybuje. Většinou je v tom však háček. U takovým případů si můžete být téměř jisti, že mají stočené tachometry nebo u nich prodejce zamlčuje nějakou skutečnost – například jsou bourané. Na to obrovský pozor.

Máme zkušenosti se spoustou lidí, kteří se nechali zlákat a následně zjistili, že je na autě vadný motor nebo má najeto o 200 000 km více, než je deklarováno. Často onu “standardní cenu” nakonec dost přeplatili na opravách. Je dobré se od takových aut držet prostě dál.

Pozor si dejte: Na všechny podezřele levné nabídky a raději je zkonzultujte s někým, kdo se v autech vyzná. Bez vlastního automechanika, který auto před koupí osobně prohlédne, ho rozhodně nekupujte.

dovozu aut

 

 3. Mějte vše připraveno

Pokud máte štěstí a vybrané auto vám nikdo nevyfouknul, stále platí, že je třeba rychle jednat. Mějte připravené peníze a všechny potřebné dokumenty, ať se pro auto může vyrazit třeba ještě ten samý den.

Pozor si dejte: Na zdlouhavé bankovní převody.

registrace auta z dovozu

 4. Převozní značky a poplatky

Pokud se auto nechystáte vést na vozíku, jehož pronájem však vyjde okolo 1000/den a kvůli omezené rychlosti se cesta protáhne na pěkně dlouho, je třeba auta přivést po vlastní ose. Je nutné proto vyřídit převozní značky na místním registru vozidel Zulasungstelle. Zaplatíte za ně od 100 (žlutá) a platí na 5 dní nebo od 150 EUR (červená) a a platí 15-365 dní. Obsahují povinné pojištění na cestu domů.

Některé dovozní kanceláře (jako třeba Dovez to dál) mají značky sjednané dlouhodobě a při využití jejich služeb vám tyto starosti a náklad odpadá.

Pozor si dejte: Ani snad nemusíme říkat, že vyjet na silnici bez značek (nebo s neplatnými) je hazard, který nejspíš skončí tučnou pokutou a zákazem řízení klidně i v řádu měsíců a let.

 5. Úřední hodiny

V případě, že kupujete auto od soukromníka, musíte ho jít ještě společně odhlásit. Registry, kde odhlášení spolu s další potřebnou dokumentací vyřídíte, mají v Německu otevřeno často jen dopoledne (záleží na daném úřadě v daném městě), počítejte tedy s tím, že pokud vše nestihnete vyřídit včas, protáhne se vám návštěva našich sousedů o další den.

Pozor si dejte: Odhlášení auta od soukromníka je většinou už v ceně, ale nemusí to tak být vždycky. Každopádně, mějte v pořádku všechny dokumenty a vyhlídnutý hotel pro případ, že v rámci úředních hodin nestihnete vše vyřídit.

 6. Hodiny za volantem

Je asi jasné, že cesta do Německa vyjde dohromady zhruba na 20 hodin za volantem (záleží kam přesně se jede). Jestli jste zdatní řidiči, určitě to zvládnete, jen si nezapomeňte stáhnout třeba nějakou audio knihu. Věřte, že poslouchat celou dobu rádio se nedá vydržet.

Pozor si dejte: Řiďte opatrně, odpočatí a raději častěji zastavujte na benzínce pro kafe.

 7. Technická kontrola

Od úřadů nebudete mít pokoj ani doma, čeká vás dlouhá procedura od registrace auta z dovozu do českého registru vozidel a v případě auta starších čtyř let, které nemá platnou původní kontrolu z Německa, musíte dělat novou technickou kontrolu a měření emisí.

Pozor si dejte: Jak už to bývá, celá byrokracie se může pěkně protáhnout. Jestli máte z pobíhání po úřadech a stání ve frontách hrůzu, neváhejte se i zde využít profesionálních dovozců, kteří díky praxi a dobrým vztahům zvládnou vše i během dvou dní.

Závěr

Dovézt auto z Německa se většinou vyplatí (pokud se vše udělá správně) a vzhledem k tomu, že lidé běžně kupují auto jen párkrát za život, celý tento proces se dá čas od času zkousnout. Pokud ale i tak máte pocit, že by vám z toho zešedivěly vlasy na hlavě, nebojte se na nás obrátit. Aut jsme dovezli již spoustu a rádi vám pomůžeme.

dovozu aut z mobile.de na zakázku

3.5/5 - (102 votes)
Komentáře
 1. Vladimír napsal:

  prosím o dotaz chci koupit auto .Auto je na německých značkách . Jelikož pani bydli v rakousku neodhlasí auto v německu . jak ho odhlásit sám a co vše od paní potřebuji za dokumenty děkuji

  • vojta napsal:

   Napište nám, prosím, na e-mail doveztodal@gmail.com, rádi Vám pomůžeme.

   • Obytný automobil napsal:

    Dobrý den, chci si v Německu koupit obytný automobil od soukromé osoby. Vozidlo je 41 let staré a užitkovou hmotnost má 15 tun. Pojedu po vlastní ose. Potřebuju kromě převozních značek také platit mýto na německých dálnicích? A jakou dokumentaci potrebuji od původního majitele k bezproblémovému přihlášení v ČR.?
    Děkuji Roman

 2. Ondra napsal:

  Zdravím na nějakém článku jsem narazil na problém s DPH, že při koupi musím řešit ještě DPH v Čr. Zdálo se mi to, nebo se to týká jen PO a FO stačí věci uvedené výše ve Vašem článku.

  Díky za odpověď

  • vojta napsal:

   Dobrý den, děkujeme za komentář.
   Jako FO neřešíte DPH pokud kupujete auto starší 6 měsíců a má najeto více než 6 000 km. Pokud to nesplňuje, pak platíte při přihlášení v ČR 21% daň.

 3. Jaroslav napsal:

  Jednu věc má te špatně. Žluté značky platí pro Německo. A červené sou pro vývoz. Platí i pro ČR.

 4. Alena napsal:

  Dobrý den.
  Děkuji za upřesňující článek. Mám dotaz. Když si auto dovezu z Německa na převozních značkách, mohu na těchto značkách jezdit po ČR a nebo musím čekat až dostanu české značky? Děkuji za radu. Alena

  • vojta napsal:

   Dobrý den, Aleno, děkujeme za dotaz. Převozní značky slouží pouze k převozu. Auto byste měla proto co nejdříve přihlásit. V případě jakýchkoliv dotazů nám neváhejte napsat na doveztodal@gmail.com.

 5. martin napsal:

  Dobrý den, je v současnosti dovoz aut omezen rokem výroby? Zajímám se o koupi dodávky WV Transporter v cenové relaci, kde jde většinou o roky výroby méně než rok 2000. Nebo jsou u takto starých aut obecně jiná pravidla? A dováží vaše společnost tyto starší auta? Děkuji za odpověď

  • vojta napsal:

   Dobrý den,

   takto stará auta nedovážíme a obecně se u nich dovoz ani nevyplatí. Zaměřujeme se na ojetá auta stáří pouze pár let, kde můžeme klientům poskytnout nějaké záruky. Děkujeme za pochopení.

 6. Lucie napsal:

  Dobry den,chtela jsem se zeptat.Dovezli jsme si auto z nemecka,odhlasene (je.bez znacek)takze jsme meli vozik na prepravu. Ted ho potrebujem v CR prihlasit (dostat se na technickou) je mozne dostat nekde jen nejake znacky nebo neco jak by jsme se na technickou dostali?Dekuji.za odpoved

 7. Patrik napsal:

  Ahoj, měl bych dotaz ohledně těch značek. Byl jsem v německu pro auto a umim německý velky h… a říkám paní na úřadě, že chci ty žlutý za 100 euro a ona mi vnutila nějaký za 128 euro, že prej za 100 to nejde. Tak co jsem to vlastně koupil za značku? A pak chtěla ještě dalších 15 euro a to taky netuším za co. Diky za odpověď

 8. Jirka napsal:

  Dobrý den, chci koupit z německa obytný automobil, chci se zeptat jak maximálně staré může být vozidlo abych ho mohl v ČR přihlásit?
  Předem děkuji za odpověď. Jirka

  • Vojta Konečný napsal:

   Pokud je to z Německa, tzn. v rámci EU tak je to jedno, stačí pouze přehlásit. Nesmělo by to být auto mimo EU.

 9. Petr napsal:

  Dobrý den,
  jako FO kupuji auto od soukromníka z Německa, auto mi přiveze sám na převozních značkách do ČR, ale jak je to s odhlášením, musím do Německa s majitelem nebo to může zařídit nějak on sám?
  Děkuji.

  • Vojta Konečný napsal:

   Dobrý den, majitel musí odevzdat dosavadní značky na magistrátě, ale doporučujeme takto auto určitě nekupovat. Vypadá to jako podvodná nabídka, ještě jsme se nesetkali, že by prodejce z Německa dovezl sám někomu auto do ČR na vlastní náklady.

 10. Dotazy napsal:

  Dobrý den,

  Kdyz vim jake auto chci i bych si ho po vlastní ose chtěl dovézt domu, byly jste i tak ochotni to podpořit? Pokud ano můžete udělat nabidku?

  Děkuji

  Kysilka

  • Vojta Konečný napsal:

   Dobrý den, pane Kysilka, děkujeme za oslovení. Omlouváme se za pozdní reakci, komentáře pod články procházíme jednou za čas. Nejrychleji se Vám budeme věnovat přímo na e-mailu doveztodal@gmail.com. Rádi vám uděláme nabídku a auto dovezeme. Kontaktujte touto cestou, prosím, kolegu Bartoše a hned se Vám bude věnovat. Hezký den.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.