Jak najít, vybrat a dovézt auto z autoscout24

Jak dovézt auto z autoscout24

Rádi si věci zařizujete sami a chcete si pořídit auto ze zahraničí? Na internetu můžete nalézt známý portál autoscout24.cz, kde si snadno vozidlo najdete. Jelikož je to největší evropský trh s ojetými a novými automobily vybíráte z rozsáhle nabídky. My si pro vás přichystali pár rad, jak zde úspěšně auto pořídit.

Na rozdíl od konkurence si autoscout24 pořídil českou doménu a tak si najeďte na stránku www.autoscout24.cz. Stránky jsou v češtině, takže se nemusíte obávat překladů z jiného jazyka. Stačí překliknout v pravém, horním rohu libovolný jazyk. Pak už jen zadat zda chcete auto ojeté nebo nové, vaši značku, rozmezí ceny a odkud jste.

Hlavní stránka autoscout24

(Tento portál nabízí až 2 miliony aut, takže nemusíte mít obavy, že nebude z čeho vybírat)

V katalogu automobilů jsou buď vozy od soukromníků nebo autobazarů. Jak můžete vidět v levém, dolním rohu. U většiny najdete fotografie, jak exteriéru, tak interiéru. Přehledně napsané základní informace včetně ceny. Vaše oblíbence si můžete přidat do “sledovaných” pomocí kliknutí na hvězdu v horním, pravém rohu.

Výběr vozu na autoscout24

(v levém dolním rohu můžete vidět zda je auto soukromníka nebo bazaru)

Levnější není vždy lepší

Většina lidí se při koupi automobilu samozřejmě zaměřuje na cenu. Je to větší investice, ale nevyplatí se zde šetřit pokud nemusíte. Když hledáte auto jeho cena by se měla odvíjet podle jeho technického stavu, najetých kilometry, závad a stáří. V dnešní době existuje mnoho stránek, které vám dokážou vypočítat, kolik by, tak auto o které máte zájem mělo stát. Jako tady například https://autonoto.cz/odhad-ceny-vozidla. Někdy je třeba se zamyslet, jestli auto nemá nějaký háček a nezavání to průserem, protože cena je až moc podezřelá.

Spočítat tržní cenu vozidla

Čím více informací, tím lépe

Informace jsou vždy výhodou. Čím více věcí je napsáno o automobilu v nabídce, tím lépe. To stejné platí i s fotografiemi auta, ne vždy je například nafocen interiér nebo nějaké menší škody. Samozřejmě nejlepší cestou je vidět automobil na živo, ale jelikož to není tak snadné, jsme od toho tady my doveztodal.cz, abychom automobil pořádně prověřilidovezli. Po letitých zkušenostech s dovozem aut už se nenecháme jen tak napálit a jsme připraveni na některé známé triky podvodníků. 

Méně najetých kilometrů

Typická chyba kterou se lidé řídí je, že když má auto najeto málo kilometrů je lepší a mnohdy tento faktor při výběru rozhodne. Nemůžete to brát například při rozdílu 50 000 kilometrů a 300 000 kilometrů, to je samozřejmě první volba lepší, ale pozor! Stočené kilometry s fotografie na inzerátu nepoznáte, ale můžete si představit z běžného života, že člověk najede okolo 20 000 km a firemním autem i 60 000 km. Když se potom podíváte na stáří auta, jeho výbavu a stav, tak vám možná některé sumy najetých kilometrů přijdou podezřelé a nereálné. Proto si dejte pozor na to, že méně kilometrů vždy neznamená výhru.

Jako nové

Pokud vybíráte auto nové nenechte se nachytat na některé inzeráty, kde je sice stav automobilu jako nový, ale nové rozhodně není. Někteří prodejci se to snaží “uhrát” i na to, že v autě jezdil důchodce a ten s tím přece nemohl jezdit rychle a daleko, tak je auto jako nové.

Výběr stavu vozu na autoscout24

(zaškrtli jsme vozidlo nové, ale vyskočily nám ojeté vozidla)

Tohle chci!

Může se stát, že se zamilujete do auta, které je tam jen jedno jediné. Má vaši oblíbenou barvu, výbavu jakou jste si přáli, ale přece jen je tam malý háček, který díky emocím přehlížíte i když je zmíněn nebo jde vidět z obrázku. Může mít vadu, být po nehodě nebo mu něco chybí. Na toto je dobré dávat si pozor, abyste potom za servis neplatili větší částku než za auto.

dovoz aut

Rozšiřte svůj výběr

Máte už vybraný model, barvu, výbavu, rok výroby a přes to prostě nejede vlak jiné nechcete, ale je lepší si ten výběr rozšířit. Zvolte si například jen značku, model, motor a palivo. Tak budete mít větší rozhled a můžete narazit na zajímavější nabídky.

Děkujeme za vaší pozornost při čtení článku a doufáme, že jste se dozvěděli nové a zajímavé věci, které vám pomůžou. Pokud nad dovozem auta přemýšlíte nebo jste na autoscout24 našli to vaše vysněné neváhejte nás kontaktovat. Vše prověříme a zařídíme vám bezstarostný dovoz až před garáž.

3.2/5 - (19 votes)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.