Tipy, jak na hledání a dovoz aut z mobile.de

auto bez rizika mobile.de

Rozhodli jste se najít ojeté auto na internetu svépomocí a rádi byste se vyhnuli podvodníkům a komplikacím? Nejčastěji se realizuje dovoz aut z mobile.de, což je německý server, kde můžete procházet nabídky ojetých vozů. Napsali jsme pro vás článek, jak na mobile.de najít ojetý vůz bez technických vad a nenechat se napálit. A nakonec ho také úspěšně dovézt.

Zadání požadavků na ojeté auto z mobile.de

Jděte na stránku https://www.mobile.de/ a zvolte v liště vlevo nahoře český jazyk, ať máte mobile.de v češtině. Následně vyplňte kritéria v tabulce: značka, model, cena do, datum první registrace, počet najetých kilometrů, případně i typ paliva a zemi původu (kolonka: importovat vozy z). Pro tento příklad jsme si vybrali BMW Řady 1 od roku 2015 s nájezdem do 100 00 km.

hledání ojetých aut na mobile.de

Zde vidíte vyplněná kritéria pro hledání ojetých aut na mobile.de

Tip: V případě kolonky ceny a kilometrů doporučujeme jít trochu výše, ať se neochudíte o některé nabídky a uděláte si lepší přehled o situaci daného modelu na trhu ojetých aut na mobile.de.

Hledání ojetých aut na mobile.de

Po kliknutí na tlačítko “Zobrazit výsledky” se objeví nabídka ojetých automobilů, kterou můžete posouvat myší níže. Úplně dole máte možnost nechat si nastavit zobrazení více položek (10, 20 a 50 aut) na jedné stránce, dáme tam tedy 50, ať nemusíme neustále překlikávat dále. I tak nás ale trocha listování v útrobách autobazarů na mobile.de nemine.

filtry na mobile.de

Zvolení cenového filtru

filtry na mobile.de 2

Zvolení počtu zobrazení nabídek ojetých aut

Také můžete nahoře nastavit filtr na vyhledávání, ten jsme v tomto příkladu dali na cenu, která se nyní zobrazuje od nejdražšího auta. Spousta lidí hledá samozřejmě co nejvýhodnější koupi, to však ale neznamená nejlevnější, neboť u aut za podezřele nízké peníze je většinou nějaká závada. Přece nechcete koupit auto, které další týden odvezete do servisu a necháte za opravu dalších 40.000? Jak asi vidíte, dovoz aut z mobile.de může být bez zkušeností dost riskantní.

Jak na mobile.de najít cenovou hranici, kdy koupě ojetého auta není riziková?

Projdeme si nabídky ojetých vozů směrem dolů a vidíme, že cena za BMW 118i se i s daní pohybuje od cca 14 000 EUR níže. Pokud nemáte problém za svůj vůz zaplatit více, máte vyhráno a doporučujeme vybírat z vyšších cenových nabídek, ať se vyhnete případným starostem. Pokud ale chcete při koupi ojetého auta za každou cenu ušetřit, ukážeme vám nyní jak na to, abyste zamezili riziku, že vás prodejce napálí.

Tip: Vždy se musíte pídit po tom, proč je cena za dané auto nízko, než je na trhu obvyklé – někde může být nějaká skrytá závada, kterou prodejce mohl zamlčet a je třeba udělat vše pro to, abychom na to přišli.

bmw na mobile.de

Námi zvolené ojeté BMW se na mobile.de prodává nejvíce za 13 999 EUR

Proklikejme se v nabídce ojetých vozů, které jsou řádově o 1000-2000 EUR níže (cca 10-20 % z celkové ceny – vždy záleží, v jakém rozmezí se cena ojetého auta pohybuje) a hledejte podezřelé inzeráty.

U modrého BMW 118d M-SPORTPAKET za 11 950 EUR vidíme již z náhledového obrázku inzerátu, že je viditelně bourané. Nad ním se vozy zdají být všechny v pořádku, což tak ale skutečné není, k tomu se však ještě dostaneme. Auta za tuto cenu a níže budou z nejspíše s nějakou závadou (nebo půjde nájezd km hodně vysoko, či výbava hodně nízko). Podíváme se proto na ojetá auta o něco výše.

podezřelá nabídka na mobile.de

Modré BMW je viditelně bourané, auto nad ním se zdá být v pořádku. Je tu však pár dalších „ale“

Tip: Vždy při výběru zohledňujete rok, nájezd a výbavu. Cena ojetých aut se kvůli těmto kritériím dost liší a často to může být na první pohled velmi matoucí, neboť auta se mohou jevit jako stejná. Vždy podrobně projděte celý inzerát.

Za 11 980 EUR tam máme BMW 118d Navi Shz PDC z roku 2015 a nájezdem 72 945 km, které se zdá být v pořádku, ale dvě auta nad ním (BMW Baureihe 1 Lim. 5-trg. 118d Advantage za 11 990 a BMW Baureihe 1 Lim. 5-trg. 118i Advantage-mod 2018) se po rozkliknutí inzerátu ukazují být obě poškozené (viz. příklad na obrázcích níže). Je to teda varovný signál, že se stále pohybujeme ve velmi rizikových cenových vodách. Nesmíme zapomenout, že i když najdeme inzerát, který dobře vypadá v počítače, v realitě to může být úplně jinak.

bourané auto na mobile.de

V náhledu inzerátu vypadá vše vpořádku, ale…

bourané bmw na mobile.de

Po rozkliknutí vidíme, proč je za tak „výhodnou cenu“

Tip: Hlídejte si v inzerátu technické údaje, výbavu a hlavně popisek, který je nejníže. Dále se dívejte na zemi původu, například ojeté vozy z Itálie bývají více odřené. Důležitý je i dostatek fotografií, díky kterým si auto prohlédnete ze všech stran i zevnitř.

dovozu aut z mobile.de na zakázku

Pozor na popisky na konci inzerátů ojetých aut

Pojďme se podívat ještě výše nad obě bouraná auta na BMW 118i Advantage ‘SHZ/PDC/CD/USB’. Bourané není (nebo se to minimálně neuvádí) a vzhledem ke stáří z roku 2015 a nájezdu 99 900 km je celkem jasné, že tyto dva faktory slevily cenu na tuto úroveň. Pořád se však zdá být poměrně nízko oproti tomu, co můžeme najít v podobé sestavě výše. Projděme si podrobně inzerát a hledejme, jestli je na fotkách vše v pořádku, a také se podívejme, co najdeme v popisku.

popisky ojetých aut na mobile.de

Popisek najdeme vždy o něco níže a je dobré si ho přeložit a přečíst

Do popisku prodejci často dopisují ještě nějaké „detaily“ ohledně stavu vozu, a je dobré si to přečíst. Zde je vše v pořádku, nesmíme samozřejmě zapomenout prověřit prodejce (popsáno níže), a pokud ani u něj neshledáme závadu, bude vůz skvělá koupě. Pokud ovšem nechcete vůbec nic riskovat, radíme vám podívat se ještě cenově výše (často jsou rozhodující právě detaily, které však může být bez zkušeností těžké odhalit).

Tip: Vždy na mobile.de zkontrolujte popis ojetého auta a přeložte si ho z němčiny do češtiny. Pokud nefunguje překládací odkaz, zkuste Google nebo oslovte někoho, kdo mluví Německy.

O něco výše zjistíme, že dalšími ojetými vozy v nabídce mobile.de jsou ještě další dvě poškozená auta z roku 2015 za 12 500 EUR, takže vidíme, že jsme stále mezi rizikovými vozy.

Až 7 auto v řadě od BMW 118d M-SPORTPAKET, od kterého jsme se při hledání odpíchli, vypadá v pořádku. Je to BMW 118d Navi Portable/Multilenkrad/Tempomat/Alu/PDC za 12 699 EUR, což je cca nárůst o 700 EUR výše a signalizuje, že zde je již šance najít ojetá auta, která budou v pořádku. Pořád ale nemůžete mít jistotu a potvrzením je BMW 118i Automatik M Sport NAVI LED Sitzheiung za 13 300 EUR, který je také bouraný.

Tady také vypadá vše vpořádku, ale…

podezřelé ojeté auto na mobile.de 2

Po rozkliknutí zjistíme, že auto je bourané

TIP: Nenechte se napálit tím, že má některé auto v náhledu inzerátu štítek “Nové” a na fotce vypadá, že mu nic není. Rozklikněte si inzerát, možná je jen vyfocené z nenabourané strany. Systém prodeje ojetých vozů na mobile.de je často docela zrádný a je potřeba si podrobně prostudovat každou nabídku, ať se nenapálíte.

Na tomto příkladu názorně vidíme, že jsme museli jít s cenou cca 2 000 EUR výše od nabídky, se kterou zřetelně nebylo něco v pořádku, abychom se dostali k nabídkám ojetých aut, které mohou být v dobrém stavu. Naschvál píšeme “mohou”, protože nikdy nemáte u nižších cen jistotu a ideální taktikou je jít s cenou ještě o pár procent výše. V tomto případě by to bylo až nad cenu 13 300 EUR. Ve vašem autě strávíte spoustu času na cestách, a proto se na něj chcete přece spolehnout. Proto se opravdu vyplatí na dovoz aut z mobile.de investovat o něco více peněz.

Prověření prodejce ojetých aut z mobile.de

Dalším důležitým krokem je prověření prodejce. Během toho můžeme odhalit další závady na autě, či přímo nějakého podvodníka. Prodej ojetých aut na mobile.de je pro spoustu lidí totiž také špinavý byznys, a před nimi je třeba mít se na pozoru.

Rozpoznat tohle všechno z pouhého telefonátu si však žádá spoustu zkušeností a umění klást správné otázky (stejně tak jako hovořit německy či anglicky). Od toho jsou tu Dovez to dál a schopnosti našich lidí. Často vás po takovém telefonátu od koupě odradíme a doporučíme hledat jiný ojetý vůz, neboť ani mi nehceme riskovat, že dovezeme auto, které by nebylo v pořádku.

Tip: Neváhejte svěřit prověření ojetého auta odborníkům, kteří spoustu podvodných triků už viděli a umí je rozpoznat. A také za svoji praxi mnoho dealerů znají osobně a vědí, komu mohou věřit.

dealer s hodnocením na mobile.de

U autorizovaných prodejců s dostatečným hodnocením máte na mobile.de větší jistotu

soukromý prodejce ojetých automobilů z mobile.de

Soukromý prodejce ojetých automobilů na mobile.de nemusí vždy být pečlivý německý důchodce

Důležitou indicií je hodnocení autobazaru, které má mobile.de velmi šikovně vyřešeno. Doporučujeme si ho bedlivě pročíst a raději se vyvarovat soukromým prodejcům. Na internetu se sice píše, že soukromí prodejci jsou lidé, kteří o svůj vůz slušně pečovali, což je samozřejmě ve spoustě případech pravda. Bohužel se pod kolonkou soukromých prodejců skrývají i různí překupníci, kteří v daném autě nikdy nejezdili, a jen se snaží vydělat na důvěřivosti jiných lidí.

Jak na dovoz aut z mobile.de

Ve chvíli, kdy si auto (případně dva, tři vhodné vozy) vyberete, je potřeba jednat rychle. Pošlete nám URL odkaz na e-mail: doveztodal@gmail.com a my to prověříme. Pokud bude vše v pořádku, auto v Německu rezervujeme a začneme chystat vše potřebné pro dovoz auta z mobile.de.

Samozřejmě, že nějaká sleva se vždycky hodí a i na ni pamatujeme. Na vyjednávání slev u německých prodejců ojetých aut už máme své úspěšné taktiky a určitě ji pro vás zařídíme.

Shrnutí: Co vše si prohlédnout v inzerátu ojetých aut na mobile.de?

Víme, článek to byl jistě dlouhý a vyčerpávající, ale chtěli jsme, ať podrobně pochopíte úskalí hledání ojetých aut na mobile.de. Nutno ještě podotknout, že stejný princip platí i na AutoScout24 a dalších serverech pro nákup ojetých aut. Nakonec si ještě jednou shrneme vše, na co si dát pozor.

 1. Podívejme se pečlivě na fotky, jestli na nich není něco v nepořádku
 2. Podívejme se na technické specifikace, jestli auto není bourané
 3. Přečtěme si popisek na konci inzerátu
 4. Přečtěme si hodnocení prodejce
 5. Vyvarujte se soukromým prodejcům
 6. Nechte prověřit prodejce skrze telefonát profesionály

Děkujeme vám za přečtení. Pokud vám v článku něco chybělo, neváhejte nám napsat komentář pod článek, a pokud chcete pomoci s výběrem a dovozem ojetého auta, budeme se těšit na vaši zprávu na e-mail: doveztodal@gmail.com.

Tip na závěr: Pokud kupujete ojeté auto, uvědomte si, že s ním už někdo jezdil před vám a nikdy nebude jako nové. To je fakt. Ojeté vozy mají často někde malé šrámy a další znatelné známky používání. Pokud chcete auto, které bude vonět novotou, kupte si nové (otázkou ale je, kolik měsíců či spíše týdnů ona novota vydrží).

dovozu aut z mobile.de na zakázku

3.5/5 - (59 votes)
Komentáře
 1. Petr Viewegh napsal:

  Dobrý den, nikde jsem nenašel cenu za Vaše služby.
  Děkuji za odpověď, Petr V.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.